23 Mart 2009 Pazartesi

Hediye seçiminde çiçek

Çiçek verilebilecek en güzel hediyelerdendir. Sadece kokusunun, güzelliğinin cazibesine kapılıp alınabilecek, olduğu yeri güzelleştiren, bulunduğu camın onunu bakılır kılar kucağında çiçekle gelen sevileni daha çok sevdiren, yüzü tebessüm ettiren güzelliktir. Çiçeklerin renklerine göre anlamları olduğu söylenir fakat bu anlamlar genellikle sevgililer içindir denilebilir anneniz için alacağınız çiçeğin rengi çok fazla önemli değildir ama annenizin sevdiği renkleri tercih ederseniz bu çok daha hoş olur. Artık çiçekçilerde çok daha çeşitli çiçekli bitkiler olduğu gibi bunların çeşitleri de özel günler artmaktadır. Hemen çiçek olarak Anneler Günü önerimizi sunalım bol çiçekli göz alıcı bir saksı bitkisi. Saksı boyutu olarak ise 1 litre ile 5 litre arası uygundur. Büyük saksılar hem taşıma zorluğu, yer, kaba durması sebebiyle fazla tercih edilmemeli.

Ne tür çiçekler tercih edilmeli: Bol çiçekli canlı renkli saksı çiçekleri makbuldür. Mesela Afrika Menekşesi, Camgüzeli, Onbiray gibi bitkiler iyi bir seçim olabilir. Bu bitkilerin aynı zamanda bakımı kolaydır bakımı zor bitkiler tercih edilmemeli mesela orkidelerin bakımı zordur. Annenizin evi kuzey cephede ise bol güneş ihtiyacı olan bitkiler tercih edilmemeli toleransı bol bitkiler seçilmeli orkide gibi bakımı zor bitkiler iyi bir tercih değildir.

Eğer anneniz çiçek bakımından hoşlanmıyorsa çiçek güzel bir çiçek aranjmanıyla da annenizin kalbini kazanabilirsiniz.Bu şıkta da yine bir çok seçenek mevcuttur.Bütçeniz düşükse bile kesme güller makul bir seçenek olabilir.Çiçek aylar önceden alınıp saklanabilecek bir hediye değildir.En azından aldığınızda çiçekli olan bitki zamanla çiçeklerini kaybedebilir.Yapraklarının parlaklığını kaybedebilir. Veya başına herhangi bir kazada gelebilir.En güzeli çiçeğinizi bir- iki gün evvelinden almanız.Eğer iyi bakabileceğinize eminseniz daha evvelinden de alabilirsiniz.Çiçeği anneler gününde de alabilirsiniz ama hem aradığınız çiçeği bulamama hem de çiçek fiyatlarının da özel günlerde pahalı olduğu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder